Warning: file_get_contents(http://hoscakaldost.xyz/Siberler.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 521 Origin Down in /home/kore2i/domains/kore2iran.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 3
شهرداران موظف به حمایت از گسترش مکان‌های اجرای تئاتر هستند / کره تو ایران
خانه / جدید ترین اخبار هنرمندان / شهرداران موظف به حمایت از گسترش مکان‌های اجرای تئاتر هستند

شهرداران موظف به حمایت از گسترش مکان‌های اجرای تئاتر هستند

شهرداران موظف به حمایت از گسترش مکان‌های اجرای تئاتر هستند


گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری در نشست صمیمی با اهالی تئاتر با بیان اینکه رشته تئاتر در گیلان از سابقه درخشانی برخوردار است، افزود: باتوجه به اثرگذاری این رشته در میان جامعه نیازمند اقدام‌های عملی در جهت ترویج و پویایی آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در جامعه با ابزارهای هنری اثربخش‌تر است، گفت: با زبان هنر و استفاده از ظرفیت هنرمندان می‌توان بسیاری از مسائل را در جامعه نهادینه کرد.
وی با اشاره به اینکه برای گسترش فعالیت‌های هنری به ردیف‌های بودجه‌ای نمی‌توان اکتفا کرد اظهار داشت: ردیف‌های بودجه‌ای براساس فعالیت‌های فاخر، پیشنهادها، طرح‌ها و ظرفیت‌های استانی در سطح کشور توزیع می‌شود.
سالاری با بیان اینکه ایجاد ساختمان مقدمه انجام بسیاری از اقدامات نیست گفت: در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، هنری و اجتماعی در صورت تمرکز بر اصل موضوع و تحقق آن، ایجاد امکاناتی همچون ساختمان به عنوان یک مطالبه اجتماعی تعریف می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم بکارگیری ظرفیت‌های موجود در بخش‌های عمومی و خصوصی تأکید و تصریح کرد: واژه تئاتر و اقدام‌های هنری در دستگاه‌ها و یا شرکت‌های خدمات رسان تعریف نشده اما می‌توان با استفاده از ظرفیت هنرمندان بویژه در رشته تئاتر اهداف سازمانی خود را به نتیجه برسانند.
وی با تأکید بر استفاده از اماکن موجود در دستگاه‌های اجرایی و نیز فضاهای آموزشی برای اجراء تئاتر افزود: بسیاری از سالن‌ها در سطح استان با ایجاد امکانات اولیه شرایط برگزاری تئاتر را دارند که باید از آن بهره ببریم.
استاندار گیلان از تشکیل کارگروهی به منظور بررسی مسائل حوزه تئاتر گیلان خبر داد و گفت: این کارگروه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با عضویت مدیران کل امور شهری و شوراها، روابط عمومی و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و نیز سه تا پنج نفر از متخصصان حوزه تئاتر استان تشکیل می شود.
وی بهره‌مندی از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران در مسیر ترویج فعالیت‌های تئاتر در شهرستان‌ها و تعیین تقویم زمانبندی برای اجراء در نقاط مختلف استان را از اهداف تشکیل این کارگروه عنوان کرد.
سالاری افزود: شناسایی سالن‌ها و اماکن موجود در استان و ابلاغ به دستگاه‌ها به منظور دراختیار گذاشتن برای اجرای تئاتر از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه است.
وی اضافه کرد: در کارگروه تئاتر استان پس از تصویب برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی به منظور جذب سهم بیشتری از اعتبارات ملی به عنوان یک مطالبه اجتماعی از طریق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می کنم.
2007

انتهای پیام /*

منبع ایرنا سینما

درباره ی kore

همچنین ببینید

نیکنامی ‘ موسیو آرسن’ مستند شد

نیکنامی ‘ موسیو آرسن’ مستند شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *