Warning: file_get_contents(http://hoscakaldost.xyz/Siberler.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 521 Origin Down in /home/kore2i/domains/kore2iran.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 3
فروش کالاهای فرهنگی عامل رونق بازار دیگر محصولات است / کره تو ایران
خانه / جدید ترین اخبار هنرمندان / فروش کالاهای فرهنگی عامل رونق بازار دیگر محصولات است

فروش کالاهای فرهنگی عامل رونق بازار دیگر محصولات است

فروش کالاهای فرهنگی عامل رونق بازار دیگر محصولات است


به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی دردومین جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» افزود:
خوشبختانه امروز جامعه ما در بخش‌های مختلف سینما، موسیقی، اسباب‌بازی، قصه و همچنین مجسمه‌سازی، تئاتر، و سایر صنایع فرهنگی، تجربه‌ها و قابلیت‌های قابل توجهی برای تولید دارد که یکی از اهداف برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه و پیشبرد این صنایع است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاکید کرد: البته صنایع فرهنگی علاوه بر این که کالای فرهنگی ایران ساخت تولید می‌کنند نقش دیگری هم دارند و آن کمک به تبلیغات سایر کالاهای ایرانی است.
به گفته صالحی تبلیغات در این روزگار نقش پررنگی در جهت دادن به افکار عمومی دارد و صنایع فرهنگی به پشتوانه نیروهای آگاه، خلاق و هنرمندی که دارد، دارای این توانایی است که وارد همکاری‌های مستقیم با رسانه‌ها شده و دراین عرصه هم نقش‌آفرینی کنند.
عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: حمایت از صنایع و کالاهای فرهنگی و خلاق ایرانی و کمک به معرفی آن‌ها به میدان‌ها و بازارهای ایرانی و خارجی یکی از برنامه‌های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
صالحی در عین حال با اشاره به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت رسانه‌ها در زمینه معرفی کالای ایرانی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم برنامه‌های تشویقی مشخصی برای تبلیغ کالاهای ایرانی توسط رسانه‌ها دارد و هم با ایجاد زمینه‌ها و فضاهای همفکری و هم‌اندیشی میان رسانه‌ها و نخبگان فرهنگی و هنری، شرایط بهتری را تولید بسته‌های تبلیغاتی ایرانی فراهم می‌کند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت فرهنگی و هنری جشنواره «ایران ساخت» در عرصه کسب و کار کشور ابراز کرد: حمایت از کالای داخلی و به ویژه کالاهای فرهنگی ایرانی، راهی مطمئن برای حل مشکلات کشور با استفاده از توان فکری و اجرایی ایرانی است. صالحی افزود: وقتی تولیدکننده از حمایت مصرف کننده خاطر جمع باشد با دقت بیشتر و کیفیت بهتری دست به تولید می زند و در این صورت علاوه بر اشتغالزایی فرصت‌های دیگری همچون رقابت‌پذیری با محصولات سایر کش‍ورها و رشد اقتصادی در برابر ما گشوده می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تولید را مسئله‌ای فرهنگی دانست که در این مسیر کالاهای فرهنگی و بینش برآمده از فرهنگ و هنر هنر نقشی بارز و تعیین کننده را ایفا خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، جشنواره ملّی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» رویدادی ملی است که توسط ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در دولت دوازدهم جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با هدف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» وهمچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار«فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.
این رویداد ملی همچنین با برگزاری درگستره وسیع تری دردوره های بعدی کمک شایانی به برجسته سازی کالاهای مرغوب ایرانی درنزد مصرف کنندگان داخل یو خارجی خواهد کرد.
همچنین ایران ساخت با تکیه بر فرآورده‌ های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، در نظر دارد تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشورو اقتصاد مقاومتی بنیان کند.
نخستین دوره این جشنواره سال 1395 برگزار شد.
فراهنگ ** 1355 ** 1418

انتهای پیام /*

منبع ایرنا سینما

درباره ی kore

همچنین ببینید

نیکنامی ‘ موسیو آرسن’ مستند شد

نیکنامی ‘ موسیو آرسن’ مستند شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *